AWD, s.r.o. – autorizovaný servis a bazar vozů SUBARU v Praze

pell-mell
Třebohostická 9, Praha 10
608 782 278 (608 SUBARU)
awd@awd.cz

AUTOBAZAR
Aktuální nabídka vozů
SUBARU

Nechte si u nás
zkontrolovat vůz
před koupí

Proč si vybrat nás?

Prohlédněte si
reference našich
stávajících zákazníků

Třebohostická 9, Praha 10
tel: 608 782 278
awd@awd.cz

< >

Rok 1998 - uvedení třetí generace Subaru Legacy, Subaru Impreza STi 22B

Pohon všech kol, energetický motor s protilehlými válci, skvělé jízdní vlastnosti - to vše snoubilo v roce 1998 nově představené Subaru Legacy.

SUBARU Legacy 1998Subaru Legacy je jedinečný vůz. Kombinuje praktičnost s výbornými jízdními vlastnostmi. Praktická využitelnost a prostornost verze kombi je výborná i pro větší rodinu, spolehlivost systému AWD, který pohání všechna kola, pak zaručuje pohodové ježdění i v náročnějším terénu. Klidný běh 2,5 l motoru o výkonu 115 kW doplňuje u některých verzí redukční převodovka. Pro méně náročné byl v nabídce také motor o objemu 2,0 l a výkonu 92 kW. Spolehlivost systému pohonu všech kol, výkon motoru a vynikající jízdní vlastnosti přinesli tomuto vozu i jeden rekord. Na uzavřeném úseku silnice SUBARU Legacy 1998v Coloradu bylo dosaženo rychlosti 270.532 km/hod na trati o délce jednoho kilometru a 270.047 km/h na délce jedné míle. Obě dvě hodnoty se staly oficiálními rekordy sériových vozidel v karosářském provedení kombi v kategorii vozidel do 2000 ccm s turbem. Až na několik bezpečnostních úprav a dodatečného vybavení odpovídalo toto Subaru Legacy nejsilnější sériové verzi, která byla v Japonsku dostání na trhu.

Subaru Impreza STI 22B

SUBARU Impreza 22B - STiV roce 1998 byla založena dceřiná společnost automobilky Subaru s názvem STI (Subaru Technica International). Toto speciální sportovní oddělení japonské automobilky je zaměřené především na motorsport a soustředí se zejména na soutěžní úpravy vozů. Na výrobě se také podílela firma Fuji Heavy Industries. Model Imprezy s označením 22B, který byl tohoto roku také představen, byl naprostý vrchol nabídky automobilky Subaru. Dalo by se s trochou nadsázky říct, že to byla ručně vyráběná kopie WRC speciálů. Automobil disponuje výkonem 380 koní a zrychlení z nuly na stovku zvládne za 3,8 sekundy. Těchto vozů se v roce 1998 vyrobila omezenáSUBARU Impreza 22B - STi série, pouhých 400 ks. Přesně tedy 399, protože vůz s číslem 13 nikdy nevyjel z výrobní linky. Automobilka Subaru obdržela více než 6000 objednávek na tento nejvýkonnější model ze své nabídky. Mezi majiteli byl i Colin McRae, Nicky Grist a jiné osobnosti rally sportu.

Přihlášení

Přihlásit se

Spojte se s námi

Fake Stuff...

Třebohostická 9, Praha 10
608 782 278 (608 SUBARU)
awd@awd.cz

Zvětšit mapu...
Banner...

U nás v AWD v Praze se autům SUBARU věnujeme hezkou řádku let. Prošlo nám za ni rukama mnoho vozů SUBARU. Není tak prakticky nic, s čím bychom si v našem servisu neuměli poradit. SUBARU zkrátka žijeme, baví nás a jsou naším koníčkem!